مقابله‌ی طبیعی با اضطراب

مقابله‌ی طبیعی با اضطراب

 

مترجم: رزیتا ملکی‌زاده
منبع: راسخون 

نکات درمانی و تغییراتی در شیوه‌ زندگی جهت مقابله با اضطراب.
اضطراب شرایط بسیار ناخوشایندی است، اما خود هدفی را دنبال می‌کند و آن این است که به ما اجازه می‌دهد خطرات را شناخته و نسبت به آنها واکنش نشان دهیم. هنگامی که این واکنش‌ها به قدری بزرگ گردند که مزاحم زندگی‌مان شوند، آنگاه ممکن است به عنوان یک اختلال اضطرابی شناخته شوند. هر یک از انواع مختلف اختلالات اضطرابی ممکن است از خفیف تا شدید متغیر باشند و راه‌های درمانی، مشاوره، تجویز دارو، تکنیک‌های مقابله و درمان‌های طبیعی را شامل ‌شوند. این مقاله بر نحوه مقابله با اضطراب از طریق تکنیک‌های مقابله و درمان‌های طبیعی متمرکز شده است. یافتن راه حل مقابله با اضطراب می‌تواند گیج کننده باشد، اما خوشبختانه راه‌های مختلفی برای مقابله با آن وجود دارد که می‌توان روزانه آنها را انجام داد، به راحتی آموخت یا فراگرفت.
مقابله‌ی طبیعی با اضطراب

فقط نفس بکشید

یکی از مهم‌ترین وظایف بدن تنفس بوده و تکنیک‌های ساده‌ای برای تنفس صحیح وجود دارد که می‌تواند کمک بسیار زیادی در کاهش اضطراب به هنگام اوج و یا حتی در یکی از اشکال حادتر آن انجام دهند. چنانچه بخواهیم هدف اضطراب را خاطر نشان کنیم، اجتناب از خطر یعنی نشان دادن واکنش فیزیولوژیکی شامل نفس‌های کوتاه و سریع می‌باشد که به عنوان بخشی از واکنش «مقابله‌ای یا گریزی» محسوب می‌شود. بنابراین، اگر تنفس آهسته و عمیق باشد، می‌تواند اثر آرام‌بخشی فوری داشته باشد، فشار خون را پایین آورده و کشش در عضلات را رفع ‌کند. ورزش‌های قلبی عروقی و انجام حرکات آرام‌بخش در ورزش‌هایی نظیر یوگا یا تای چی، می‌توانند اثرات آرام بخشی مشابهی داشته و مزایایی برای سلامت کلی فراهم سازند.

تغذیه و هیدراسیون (جذب آب)

تغذیه و هیدراتاسیون همچنین می‌توانند بر چگونگی مقابله با اضطراب تأثیر بگذارند. سلامت عمومی و بهزیستی در سطح ایده‌آل می‌توانند مقابله با اضطراب را آسان‌تر سازند. زیاده‌روی در خوردن یا کمتر از میزان لازم غذا مصرف کردن و انتخاب‌های غذایی می‌توانند به طور مستقیم در اضطراب جسمی دخیل باشند. الکل و کافئین با ایجاد حالت و یا واکنش‌های فیزیکی می‌توانند اضطراب را افزایش دهند. محدود کردن و یا ترک الکل، قهوه، نوشابه و نوشیدنی‌های انرژی‌زا و انتخاب مقدار زیادی از فراورده‌های کشاورزی، پروتئین بدون چربی، غلات کامل، و چربیهای سالم بدن را تغذیه کرده و برای تلاش در مقابله با اضطراب و ورزش‌های توصیه شده در بالا سوخت لازم را فراهم می‌سازند.

محیط را جهت آرامش طبیعی آماده سازید

اقدام بعدی ممکن است جهت ایجاد یک محیط آرامش بخش در خانه و حتی در محل کار مفید باشد. موسیقی، روشنایی، یا فرم ساده‌ای از عطر درمانی aromatherapy مانند عطرهای گیاهی یا یک شمع معطر را بکار برید. درمان‌های طبیعی، گل‌ها و گیاهان دارویی را شامل می‌شود که مشابه محلول سوسپانسیون‌شان بوده و می‌توانند به صورت مجزا یا ترکیبات انحصاری خریداری شوند. داروهای هومیوپاتی (داروهایی که عموماً منشأ گیاهی دارند) Homeopathics معمولاً به عنوان قرص‌های بسیار کوچک، تک عنصری یا فرمول اختصاصی به فروش می‌رسند. تمام این داروها در فروشگاه‌‌های فروش مواد طبیعی، فروشگاه‌های فروش مواد غذایی سالم یا از طریق یک متخصص درمان طبیعی در دسترس می‌باشند. روغنهای عصاره‌ای یا عطرهای گیاهی تا حدی شبیه گلها و گیاهان دارویی می‌باشند به طوری که این روغنها از عصاره‌ی شیره‌ی گیاهان بدست آمده و به صورت مجزا یا ترکیبات انحصاری در دسترسند. طرق استفاده از آنها متفاوت می‌باشد، با این حال، بجای مصرفشان تنها به صورت خوراکی، این عصاره‌ها می‌توانند به صورت موضعی و یا آروماتیکی، چه به صورت ساده‌ی استنشاق عطر، و پخش کردن آن در هوای ماشین یا خانه استفاده شوند.
ممکن است مقابله با اضطراب چالش برانگیز به نظر رسد، اما با استفاده از اقداماتی مانند تکنیک‌های تنفس، توجه به شیوه زندگی و درمان‌های طبیعی، به زودی به آرامش و تسکین دست خواهید یافت.. 

 

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه