يك متخصص بيماري‌هاي زنان و ناباروري معتقد است اختلال در سيكل‌هاي ماهيانه و تخمدان پلي كيستيك شايع‌ترين علت ناباروري در بين زنان است.

يك متخصص بيماري‌هاي زنان و ناباروري معتقد است اختلال در سيكل‌هاي ماهيانه و تخمدان پلي كيستيك شايع‌ترين علت ناباروري در بين زنان است.

دكتر انيس نانكلي اظهار كرد: عدم تخمك گذاري و عقب افتادن سيكل ماهيانه يكي از مهمترين دلايل ناباروري ست كه عمدتا در افراد چاق و پرمو ديده مي‌شود.

وي ادامه داد: معمولا مشكل اين بيماران با درمان دارويي برطرف مي شود و تخمك گذاري به شيوه مناسب صورت خواهد گرفت.

به گفته اين جراح و متخصص بيماري‌هاي زنان، چسبندگي و انسداد لوله‌هاي رحمي از ديگر علت‌هاي شايع ناباروري زنان است كه عمدتا به دليل بروز عفونت‌هاي مزمن و بدون علامت رخ مي‌دهد. عمل جراحي به شيوه لاپاراسكوپي بهترين روش درمان اين مشكل است.

اين متخصص و جراح بيماري‌هاي زنان و ناباروري تصريح كرد: 10 درصد ناباروري‌ها به دلايل ناشناخته رخ مي دهد.

وي اشاره اي هم به مشكلات مادرزادي رحم و تخمدان و اشكال غيرطبيعي رحم داشت و يادآور شد: در اينگونه موارد بارداري ناموفق خواهد بود و منجر به سقط جنين مي‌شود.

نانكلي، درمان اين اختلالات مادرزادي از جمله گشادي دهانه رحم و يا دو دهانه بودن رحم را نيز از طريق اعمال جراحي ممكن و موثر دانست.

به گفته اين پزشك متخصص، برخي از ناباروري‌ها به دليل مشكلات جنس مذكر و فاكتورهاي مردانه رخ مي دهد كه در اين صورت با آزمايش‌هاي آناليز اسپرم، مشخص شده و به متخصصين اورولوژي ارجاع مي‌شود.

وي تاكيد كرد: است��س و رژيم غذايي نامناسب و عوامل دارويي به صورت غير مستقيم مي‌تواند بر نازايي اثرگذار باشد. 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه